نشست تخصصی بررسی جایگاه تنبک و ساز های کوبه ای در موزه صدا

شانزدهمین نشست تخصصی از سلسله برنامه های پژوهشی و آموزشی موزه صدا در خصوص بررسی جایگاه تنبک و ساز های کوبه ای در موسیقی ایران  در خانه تاریخی امیر پرویز، تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ در محل موزه صدا برگزار گردید . در این نشست نگاهی  به تاریخچه، آموزش، نوازندگی ، همنوازی، نوازندگان، سازبندی، شناخت ریتم و وزن خوانی توسط هنرمند گرامی بابک خادمی از مدرسین این رشته هنری با حضور هنرجویان و علاقمندان صورت پذیرفت.

در ابتدای این برنامه ایشان به  بررسی  ریتم و تعریف میزان های ساده و ترکیبی و لنگ به طور جامع پرداختند و ارشاره ای هم به تئوری موسیقی داشتند. در ادامه مطالب مهمی در خصوص راه های اصولی و علمی و حسی شناخت و تشخیص ریتم اظهار نمودند. سپس به همراه هنرجویان ساز تنبک،  مقوله مهم وزن خوانی را به طور عملی اجرا نمودند .  این مدرسین ساز تنبک با نواختن سه تار به همراه هنرجویان ساز تنبک توان هنری  هنرجویان را به نمایش گذاشت و درپایان در خصوص بهداشت و نگهداری و انتخاب ساز تنبک مطالب مسبوطی را ایراد کردند.

4
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo