طرح تعریض پیاده روهای خیابان جمهوری

طرح تعریض پیاده روهای خیابان جمهوری در  جلسه شهرداری تبریز مورد بررسی قرار گرفت.

قائم مقام شهردار تبریز گفت: طرح تعریض پیاده راه خیابان جمهوری به دلیل کاهش آلودگی هوا در بافت مرکزی شهر و سهولت تردد در محدوده بازار تاریخی تبریز یک ضرورت است.

رسول موسایی در جلسه هماهنگی اجرای طرح تعریض پیاده‌رو های خیابان جمهوری با بیان این مطلب گفت: بازار تاریخی تبریز در نوع خود در جهان بی نظیر است و باید تمهیدات لازم برای آرام سازی منطقه بازار انجام شود تا بتوانیم از این ظرفیت مهم برای جذب توریست استفاده کنیم.

قائم مقام شهردار تبریز افزود: هم اکنون شرایط بازار تبریز یک وضعیت آشفته به خود گرفته که شایسته این اثر تاریخی که ثبت جهانی شده نیست.

او با تاکید بر هماهنگی تمام دستگاه ها برای اجرای این پروژه گفت: به سوالات تمام بازاریان و شهروندان که نسبت به این پروژه انتقادی دارند باید در زمان اجرای پروژه توضیح داده شود.

قائم مقام شهردار تبریز ادامه داد: پیش از این موضوع مسدود شدن خیابان جمهوری تا میدان نماز مطرح بود که مورد انتقاد قرار گرفته بود اما حالا تنها بحث تعریض پیاده‌رو ها در دستور کار است تا مشکلی برای تردد در این منطقه به وجود نیاید.

موسایی با بیان اینکه طراحی پروژه باید طوری باشد که مشکلی برای اصناف و شهروندان ایجاد نشود گفت: طراحی باراندازها و پارک سوارهای لازم در این پروژه ضروری است.

او تصریح کرد: برای اینکه مشکلی در زمان اجرای پروژه برای شهروندان پیش نیاید، ضروری است اطلاع رسانی های لازم صورت گرفته و از آنان بخواهیم که برای تردد در این منطقه از خودروهای عمومی استفاده کنند

اجرای پروژه تعریض پیاده‌رو خیابان جمهوری باید سریع انجام شود.

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز نیز در این خصوص گفت: به دلیل شرایط ویژه بازار تبریز، طرح تعریض پیاده‌رو های خیابان جمهوری باید در سریع ترین زمان ممکن اجرا شود.

محمدحسین اسحقی در جلسه هماهنگی اجرای طرح تعریض پیاده‌رو های خیابان جمهوری، گفت: این طرح یک پروژه بین بخشی است که در اجرای آن معاونت عمران، معاونت حمل و نقل، سازمان عمران و شهرداری منطقه ۸ به طور مستقیم و بقیه واحدهای شهرداری به طور غیر مستقیم در آن دخالت دارند.

او با بیان اینکه به دلیل شرایط ویژه ای که بازار تبریز دارد اجرای پروژه باید در سریع ترین زمان ممکن انجام شود گفت: همه واحدهای شهرداری باید در اجرای پروژه مشارکت کنند تا توقف در اجرا نداشته باشیم.

اسحقی این پروژه را یکی از قدیمی ترین پروژه های مدنظر شهرداری دانست و گفت: تمام اقدامات لازم برای آغاز پروژه قبل از شروع فاز عملیاتی آن باید انجام شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز تاکید کرد: تمام مصالح مورد نیاز برای اجرای پروژه از هم اکنون باید تهیه شده و آغاز آن نیز به صورت امانی انجام شود.

نوشته: علی فرهی

 

20
2

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۵ پاسخ

 1. ناشناس گفت:

  اول قرار بود از دانشسرا تا گجیل باشه بعد شد دارایی تا گجیل بعد شد میدان نماز تا فردوسی کامل و از فردوسی تا دارایی .الان هم دارن یه طرفش اجرا میکنن.
  الان دوتا مشکل هستش اول اینکه تو همون خیابونی باریکی که قراره خودروها رد بشن بعضی ها میان پارک میکنن و ترافیک بوجود میاد.دوم اینکه مشکل دستفروشها هستش.پارسال اومدن واسه دستفروشها در تربیت کوچک به سمت امین جایی قراردادن تا میوه و سبزیشون رو بفروشن الان اونا رفتن و جاشون رو دوباره دستفروشهای دیگه گرفتن.طرف از روستا میاد با خودشون چند کیلو لپه و نخود میاره دستفروشی میکنه ماست میاره دستفروشی میکنه کاهو میاره دستفروشی میکنه و …
  اگه قراره دستفروشها تو این محدوده باشن بهتره که اجرا نشه

  5

  2
 2. آنام تبریز گفت:

  منتظر شیر بی یال ودم و کوپال از شهرداری باشید

  3

  1
 3. ناشناس گفت:

  این پروژه از اون پروژه های ضروریه، امیدواریم اینبار واقعا اجرایی بشه

  3

  1
 4. ناشناس گفت:

  محاله اجرا بشه

  1

  0
 5. ممد گفت:

  مسولین شهرداری و استانداری و فرمانداری و میراث فرهنگی ما بیخیال تر از این هستن که برای تبریز کاری بکنند‌.مطمئن باشید ققط هر روز میرن دفتر سازمانها برای وقت گذرانی تا ظهر بشه برن پیش زن و بچه هاشون و مفت بودجه های استان رو بخورن و هیچ کاری نکنند.و هر روز فرصتهای کاری و فرصتهای جذب سرمایه های خارجی رو با جهالت و نادانی خودشان از دست میدن

  0

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo