عملیات احیاء سردرب ورودی مسجد جامع و سردرب باشماقچی بازار به زودی آغاز می شود

شهردار منطقه ۸ تبریز از آغاز عملیات احیاء و جداره سازی سردرب ورودی مسجد جامع (گذر سید علی حکیم)  بعد از انتقال ایستگاه های برق و اتوبوس خبر داد.

مهندس پاک نهاد ضمن اعلام خبر فوق افزود: مسیر سید علی حکیم، اصلی ترین مسیر دسترسی به مسجد جامع و همچنین بازار تاریخی تبریز است که هم اکنون در وضعیت نامناسبی به سر می برد و ما برآنیم تا این  محور تاریخی را بعد از انتقال ایستگاه های برق و اتوبوس به یکی از محورهای گردشگری تبریز تبدیل کنیم.

پاک نهاد افزود: در طرح ساماندهی ورودی مسجد جامع (گذر سید علی حکیم) علاوه بر کف سازی و تبدیل مسیر به پیاده راه، عملیات احیاء و جداره سازی مسیر نیز همگون با بافت تاریخی منطقه انجام خواهد پذیرفت و در ورودی گذر سید علی حکیم از سمت راسته کوچه نیز سردرب بیرونی مسجد جامع تبریز بصورت سنتی اجرائی خواهد شد تا ورودی زیبایی برای مسجد جامع و بازار تاریخی تبریز در راسته کوچه ایجاد کنیم.

وی به حضور گردشگران در این مسجد نیز اشاره کرد و گفت: مسجد جامع تبریز به جهت سابقه تاریخی که دارد همواره در فصول مختلف سال میزبان گردشگران و مسافران است و ضرورت دارد تا به محوطه این مسجد رسیدگی شود.

 

شهردار منطقه هشت تبریز همچنین از اجرای سردرب باشماقچی بازار (بازار کفاشان) در آینده نزدیک خبر داد و گفت: به منظور ساماندهی ورودی های بازار تاریخی تبریز، سردرب باشماقچی بازار بعد از دریافت نقشه های اجرائی از اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان، به زودی اجرائی خواهد شد که امیدواریم با اجرای آن علاوه بر ساماندهی و زیباسازی ورودی باشماقچی بازار، بر ارزش تاریخی این بازار تاریخی افزوده شود.

نوشته: علی فرهی

10
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۳ پاسخ

 1. اکبر گفت:

  خیلی دیر به فکر ساماندهی این قطعه ارزشمند افتادن و حالا که افتادن در حد ماس مالی و رفع تکلیف . اگه بخوان یه کار اساسی بکنن اولا باید همه اون پاساژهای بنجل و بازارچه های میوه رو از پیرامون مسجد پاکسازی کنن و جلوی ورودی یک آبنما بزرگ با فضای سبز پیرامون که کبوتر ها در حال نشست و برخواست هستند ساخته بشه که اگه این نگین ارزشمند در اصفهان و استانبول بود قطعا به این شکل بود

  10

  1
 2. Arash گفت:

  اولین کار در اون منطقه احداث پایانه هست تا زمانی که اون اتوبوس ها سر وسامان پیدا نکن اونجا هیچی نمیشه

  12

  0
 3. ناشناس گفت:

  بحث پیاده راه سازی بازار نیز ایندفعه در نطفه خفه شد و بن ر های اطلاع رسانی بی سروصدا برچیده شد

  3

  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo