آخرین وضعیت پروژه توسعه اپرون فرودگاه تبریز

پروژه توسعه و بهسازی اپرون بتنی و تاکسی وی های ارتباطی فرودگاه تبریز با اعتباری بالغ بر ۲۳۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در حال اجرا است. با اتمام آن ظرفیت پذیرش پارکینگ هواپیمای فرودگاه تبریز به بیش از دو برابر افزایش می یابد.

آذری مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی درباره آخرین وضعیت پروژه توسعه اپرون شرقی فرودگاه تبریز گفت: عملیات اجرایی توسعه اپرون شرقی فرودگاه تبریزبه صورت شبانه روزی در حال انجام است و پیشرفت فیزیکی پروژه حدود ۵۵ درصد است.

یکی از اقدامات بسیار موثر و ماندگار مدیرکل سابق فرودگاه های استان در فرودگاه تبریز، پروژه توسعه اپرون این فرودگاه بود که با بهره برداری کامل آن ظرفیت پارک هواپیما در فرودگاه تبریز به دو برابر افزایش خواهد یافت.

آذری به تشریح آخرین وضعیت پروژه توسعه اپرون شرقی فرودگاه تبریز پرداخت و گفت: موضوع توسعه اپرون یکی از نیازهای اساسی فرودگاه تبریز در سالهای گذشته بوده است که خوشبختانه این موضوع در دستور کار قرار گرفته و هم اکنون با دقت و سرعت در حال اجرا و نزدیک شدن به ایستگاه پایانی است

زمین این پروژه در اوایل سه ماهه دوم سال ۹۸ به پیمانکار تحویل داده شد و هم اکنون عملیات در اپرون شرقی بصورت شبانه روزی ادامه دارد که پیشرفت فیزیکی آن تا کنون حدود ۵۵ درصد برآورد شده است.

مدیرکل فرودگاههای استان در مورد آخرین اقدامات انجام شده در این پروژه نیز گفت: در طول این مدت اقدامات متنوعی از قبیل عملیات کاتر زنی، تخریب آسفالت، خاکبرداری و دکاپاژ محدوده انتهای M0 ، عملیات تراش آسفالت اپرون شرقی به مقدار ۲۵۸۶ متر مربع، عملیات تخریب بتن اپرون شرقی به مقدار ۵۵۰ متر مکعب، عملیات اجرای لایه های خاکریزی اپرون شرقی به مقدار ۱۰۳۱۰ متر مربع، عملیات اجرای زیر اساس اپرون شرقی به مقدار ۱۰۵۰ متر مکعب انجام پذیرفته است.

آذری در مورد زمان اتمام این پروژه گفت: پروژه اپرون شرقی نیز همزمان با کلنگ زنی ترمینال جدید فرودگاه، به همراه آشیانه شرکت هواپیمایی آتا و اپرون غربی با حضور مقامات عالی کشوری و استانی به بهره برداری خواهد رسید. لازم به ذکر است با اتمام پروژه توسعه اپرون فرودگاه تبریز، ظرفیت پارک هواپیما در این فرودگاه به دو برابر افزایش خواهد یافت.

توسعه اپرون غربی با پیشرفت فیزیکی خوبی در حال اجراست و با توجه به اینکه از برنامه ریزی انجام شده نیز جلوتر هستیم، پیش بینی می شود در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.

وی افزود: یکی از مهم ترین اقدامات انجام شده طی هفته های گذشته ساماندهی داخل و محوطه ترمینال اصلی فرودگاه تبریز بوده است. به جهت ساماندهی و بهینه سازی فضای داخل ترمینال، تصمیم به برچیدن و یا جابه جایی تعدادی از غرفه ها گرفتیم این اقدام تاثیر مثبتی در گسترده شدن فضای داخل ترمینال داشت. آذری همچنین با اشاره به وضعیت تاکسیرانی فرودگاه تبریز گفت: در این مورد جلسه های متعددی با مسوولان تاکسیرانی برگزار شد که نتایج آن در نحوه مسافرگیری و نیز در ساماندهی تاکسیرانی فرودگاه مشاهده خواهد شد.

امیداریم این پروژه با برنامه ریزی پیش رفته و به موقع به بهره‌برداری برسد و به سرنوشت دیگر پروژه‌های ناتمام تبریز دچار نشود.

11
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. احمد گفت:

    چرا عکسی از اپرون نگذاشتین؟؟

    1

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo