پیشرفت ۸۵ درصدی احداث ایستگاه مرکز فوریتهای پزشکی تفرجگاه عینالی تبریز

تفرجگاه جنگلی و کوهستانی عینالی یا بام تبریز که  با نام عون بن علی نیز خوانده می‌شود، کوه و آتشکده‌ای بر فراز رشته‌کوه سرخاب در شمال شهر تبریز است. از نظر تاورنیه در سفرنامه‌ی خود، پیش از ورود اسلام به ایران در محل کنونی آرامگاه عون بن علی، آتشکده و معبدی بوده که پس از اسلام به زیارتگاه تبدیل شده‌است. این مکان که در چندسال گذشته پیوسته درحال توسعه بوده و چندین المان و ویژگی من‌جمله دریاچه مصنوعی، آبشار، تلکابین و حیات وحش محافظت شده به آن اضافه شده است. عینالی میعادگاه ورزشکاران و کوهنوردان تبریز در صبح روزهای تعطیل است.

یکی از پروژه‌های در حال احداث تفرجگاه عینالی با توجه به نیازها، مرکز فوریت‌های پزشکی است.

این پروژه تاکنون پیشرفت ۸۵ درصدی داشته است. مدیرعامل سازمان توسعه وعمران عون بن علی شهرداری تبریز از بهره برداری مرکز فوریت پزشکی تفرجگاه عینالی تبریز در سال جاری خبر داده است.

به گزارش آژانس خبری تبریز مدرن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و عمران عون بن علی شهرداری تبریز؛ فیروزیان مدیرعامل سازمان توسعه وعمران عون بن علی شهرداری تبریز در بازدید از روند عملیات اجرایی احداث ایستگاه مرکز فوریتهای پزشکی در تفرجگاه عینالی با اعلام این خبر گفت: از آذرماه سال ۹۷ در قالب تفاهم نامه همکاری با مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان ساخت این ایستگاه آغاز شده و تاکنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
مدیرعامل سازمان عون بن علی با اشاره به لزوم ارائه خدمات پزشکی در مواقع مورد نیاز به گردشگران گفت: با توجه به محدوده ۵۶۲۰ هکتاری تفرجگاه عینالی و افزایش مراجعه کنندگان این تفرجگاه نسبت به سال های گذشته، ایستگاه مرکز فوریتهای پزشکی در راستای ارائه خدمات دهی سریع و بموقع به شهروندان و گردشگران عزیز در میانه مسیر اصلی تفرجگاه در حال احداث می باشد.
فیروزیان درخصوص روند احداث ایستگاه مرکز فوریتهای پزشکی توضیح داد: با نظارت حوزه معاونت فنی و عمرانی سازمان عون بن علی، احداث ایستگاه با استفاده از بتن مصلح در یک طبقه سازه ای به مساحت ۱۵۰ مترمربع با گنجایش دو دستگاه آمبولانس ادامه دارد همچنین در نمای ساختمان و دیواره های محوطه متناسب با معماری محیط کوهستانی از سنگ اسپراخوان و سنگ های لاشه بومی استفاده می شود.
وی در پایان با تشکر از همکاری های جناب آقای دکتر رحمانی رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان آذربایجان شرقی گفت: ایجاد مرکز فوریتهای پزشکی ۱۱۵ مختص عینالی در کنار پایگاه امداد و نجات کوهستان عینالی امنیت خاطری را برای سهولت دستری به خدمات اورژانسی در این تفرجگاه فراهم خواهد کرد.

 

 

14
0

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

یک پاسخ

  1. علی گفت:

    بو ایندی ۸۵% ده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

    5

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo