در سومین رویداد ۹:۳۳ دیجیتال مارکتینگ چه گذشت؟

سومین رویداد تخصصی ۹:۳۳ دیجیتال مارکتینگ روز جمعه ۲۴ آبان ماه در سالن همایش‌های لاله‌پارک تبریز با حضور پرشور علاقه‌مندان و متخصصات دیجیتال مارکتینگ و ارائه مهری سیاه‌ریش و وحید ناموری برگزار شد.
وحید ناموری و مهری سیاه‌ریش به ترتیب در ارائه‌های خود به مفاهیمی درباره طراحی UI/UX و تولید محتوا پرداختند و در پایان ارائه‌های خود پلتفرم گفتگوی آنلاین رایچت را مورد نقد و بررسی قرار دادند.
در ابتدا برنامه الناز نجفی راد، مدیر محتوای رایچت، برای معرفی رایچت بر روی سن رفت. نجفی‌راد از الزام‌های گفتگوی آنلاین و مزایای پلتفرم بومی رایچت گفت. وی با اشاره به اشکالات پشتیبانی تلفنی، به ضرورت وجود پشتیبانی‌های آنلاین اشاره کرد.

او در سخنرانی خود پلتفرم رایچت را اینگونه معرفی کرد (( رایچت یک پلتفرم پشتیبانی آنلاین است که در یک تیم ۴ نفره در سال ۹۶ فعالیتش را شروع کرده. تیم رایچت اکنون ۱۶ نفره‌ عضو دارد که مانند دوست همیشه همراه یکدیگراند. رایچت کنار کسب‌وکارهاست تا بتوانند پشتیبانی بهتری برای مشتریان خود فراهم کنند.))
بعد از پایان سخنرانی‌های الناز نجفی راد، نوبت به حضور وحید ناموری برروی سن بود تا درباره طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری بگوید.
وحید ارائه خودش را اینگونه شروع کرد (( داستان ما از زمانی شروع شد که اجداد ما و شامپزه‌ها راه خود را از هم جدا کردن! به لطف انتخاب مصنوعی توانستیم به ابزارهایی دست پیدا کنیم که باعث پیشرفتمان شود.))
او از سخت‌تر شدن حفظ مشتری با پیشرفت تکنولوژی و افزایش مشتری‌ها گفت و ادامه داد: بستر رایگان اینترنت باعث شد حجم تبلیغات به‌قدری زیاد شود که روابط کسب‌وکارها و مشتریان شکل غیرانسانی به خود گرفت. بعد از این مشکلات شرکت‌ها به دنبال راه حل بودند و کمپانی‌های بزرگی مثل گوگل شروع به ساخت زیرساخت‌های جدید کردند.
وحید از الزام UI/UX در دنیای امروزی صحبت کرد و در ۹ زمینه‌ی illustration، infographic, icongraphy, buttons, tuggles, layout, typograhy, navigation, color system, content رایچت را نقد و بررسی کرد.


وحید درباره تصویرسازی (illustration) اشاره کرد که: تصویرسازی باید بتواند مفهوم کامل کسب‌وکار را برساند. از اهمیت یکپارچگی استایل‌ها در انتخاب آیکون‌ها صحبت کرد و در مورد دکمه‌ها (buttons) تاکید داشت که نباید تنوع زیادی در استفاده از دکمه‌ها وجود داشته باشه.
در پایان در مورد اهمیت استفاده از call to action در جایگاه درست صحبت کرد و به سوالات توییت شده، پاسخ داد.
بعد از ارائه وحید، زمانی برای استراحت و شبکه سازی اختصاص داده شد که این زمان فرصت خوبی برای برقراری ارتباط بین علاقه‌مندان و فعالان دیجیتال مارکتینگ بود و همیشه جزو بخش‌های پراهمیت رویداد محسوب می‌شود.

در بخش دوم رویداد مهری سیاه ریش، ارائه خودش را در زمینه بازاریابی محتوایی و تولید محتوا آغاز کرد. مهری یک تعریف از مدیریت اقتضایی را در ابتدا سخنرانی‌اش آورد:
” هیچ راهکاری وجود ندارد که در همه‌ی شرایط پاسخگو و نتیجه‌بخش باشد”.
مهری سیاه‌ریش در گفته‌هایش اشاره کرد که بازاریابی محتوایی، بخشی از برنامه‌ی بازاریابی کسب‌وکار شماست. همچنین به نکاتی درباره تاثیر انتخاب بازار هدف درست در میزان فروش کسب‌وکارها اشاره کرد.
قدم اول در طراحی استراتژی تولید محتوا، تعیین هدف و قدم دوم طراحی پرسونا هست. هدف از طراحی پرسونا در واقع جذب کاربر هدف و تبدیل آن به مشتری است. بعد از مشخص شدن استراتژی، باید به تولید محتوا پرداخت. بعد از آن مرحله‌ی توزیع محتوا را باید در پیش گرفت و در آخر محتوای توزیع شده را بررسی و آنالیز کنیم. نتایج آنالیز در بازنویسی استراتژی تاثیر گذاراند و همچون یک چرخه باید تکرار شوند.

این جملات چیکده‌ای از ارائه مهری سیاه‌ریش در سومین رویداد ۹:۳۳ دیجیتال مارکتینگ بود. در ادامه هم به نقد و بررسی رایچت پرداخت و از اهمیت رعایت اصول نگارشی گفت و همچنین تاکید کرد که لحن نوشتار باید در تمامی صفحات به یک شکل باشه. در نهایت به سوالات شرکت کنندگان پاسخ داد و در پنل گفتگو ارائه‌دهندگان و نماینده کسب‌‌وکار حاضر شد.
پنل گفتگو با حضور مهری سیاه‌ریش، وحید ناموری و الناز نجفی راد برگزار شد و پیشنهادات ارائه شده برای بهترشدن رایچت در این دو زمینه توسط سخنران، مورد بررسی قرار گرفت و راهکارها و نقدهای وارد شده عمیق‌تر و دقیق‌تر بررسی شدند.


بعد از اتمام پنل، طبق رسم همیشگی رویداد، عکس یادگاری با حضور تمام شرکت کنندگان گرفته شد و با هدایای تیم رایچت بدرقه شدند.

8
1

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزودن شکلک

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo